پارتیشن تک جداره آلومینیومی

همه چیز در مورد پارتیشن تک جداره آلومینیومی

پارتیشن تک جداره آلومینیومی یکی از بهترین محصولاتی است که می‌توانید برای جداسازی فضاهای مختلف و مد نظر خود انتخاب و خریداری کنید. سازه اصلی تشکیل دهنده این محصولات آلومینیوم بوده و اسکلت یا فریم با این جنس ساخته می‌شود. برای سایر اجزای پارتیشن آلومینیومی می‌توانند از ام دی اف، شیشه‌های تک جداره و یا دوجداره استفاده کنند. این محصول برای کاربرد در ادارات، مراکز تجاری، مسکونی و به منظور جداسازی بخش‌های مختلف مناسب به نظر می‌رسد. در این مقاله همه چیز در مورد پارتیشن تک جداره آلومینیومی را مرور و بررسی خواهیم کرد. پس اگر شما هم به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه هستید با ما همراه باشید.

پارتیشن تک جداره آلومینیومی
پارتیشن تک جداره آلومینیومی

پارتیشن تک جداره آلومینیومی

پارتیشن تکجداره آلومینیومی محصولی قابل کاربرد در فضاهای با وسعت بالا است. با کمک این سیستم می‌توانید از هدر رفت فضا جلوگیری به عمل آورید و محیط مورد نظر خود را به چندین بخش کوچک تقسیم بندی نمایید. حتی می‌توانید برای هر کدام از بخش‌ها کاربری‌های مختلفی در نظر بگیرید. استفاده از پارتیشن تک جداره آلومینیومی به افزایش زیبایی دکوراسیون داخلی فضاهای مورد نظر شما کمک خواهد کرد و از سوی دیگر به نظم بیشتر و آرامش محیط منجر می‌گردد. به ویژه در اماکن اداری و سازمان‌ها که قرار است کارمندان مختلفی حضور داشته باشند و هر کدام فعالیت خاصی را انجام دهند.

در چنین فضاهایی افراد و مشتریان زیادی رفت و آمد می‌کنند و ممکن است شلوغی‌هایی به وجود آید. در این شرایط و با استفاده از پارتیشن تک جداره آلومینیومی به آرامش بیشتر کارکنان و مراجعین کمک خواهید کرد. با نصب این نوع پارتیشن‌ها هزینه مناسبی پرداخت کرده و نیاز خود به تفکیک فضا را برطرف خواهید ساخت. جابجا کردن این محصولات نیز در شرایط لازم امکان‌پذیر است. این عوامل باعث شده تا در حال حاضر بسیاری از افراد و صاحبان کسب و کارهای اداری و تجاری به خرید پارتیشن شیشه ای یا آلومینیومی تمایل داشته باشند.

ویژگی‌های پارتیشن تک جداره آلومینیومی

پارتیشن تکجداره آلومینیومی به دلیل برخورداری از برخی ویژگی‌ها محبوب بوده و پرطرفدار است. یکی از مهمترین این ویژگی‌ها داشتن قیمت مناسب و مقرون به صرفه است. هزینه قابل پرداخت برای این تفکیک کننده‌ها نسبت به نوع دوجداره بسیار کمتر بوده و نحوه اجرای آسان‌تری هم دارد. این نوع پارتیشن از استحکام بالایی برخوردار شده و پاسخگوی بسیار مناسبی برای نیازهای صاحبان مشاغل و افراد گوناگون است. در فرایند طراحی و اجرای این محصولات از شیشه و آلومینیوم استفاده می‌کنند و ضخامت پارتیشن را چیزی در حدود ۱.۵ تا یک.۶ سانتی‌متر در نظر می‌گیرند.

در حالی که ضخامت تعیین شده برای شیشه این سازه‌ها چیزی معادل ۰.۵ سانتی‌متر است. در فرایند ساخت این نوع پارتیشن‌ها به روزترین متدها و طراحی‌ها در نظر گرفته شده و اجرای کاملاً حرفه‌ای برای آن تدارک می‌بینند. وجود این ویژگی‌ها سبب شده تا استفاده از این جدا کننده‌ها راهکاری جالب توجه برای تمامی افرادی باشد که قصد دارند در منازل خود تنوع جذابی به وجود آورند یا سازمان و اداره تحت امر خود را بخش بندی کنند. این محصولات جایگزین بسیار مناسبی برای تفکیک کننده‌های قدیمی هستند که با کمک مصالحی مانند آجر، ملات و…. به وجود می‌آیند.

پارتیشن تک جداره آلومینیومی
پارتیشن تک جداره آلومینیومی

کاربرد پارتیشن تک جداره آلومینیومی

پارتیشن تک جداره آلومینیومی علاوه بر کاربرد در ادارات و جداسازی بخش‌های مختلف آن، برای استفاده در محیط‌هایی مانند بیمارستان، کلینیک، مراکز فروش و…. مناسب است. چراکه ماژول‌های مختلف آن به راحتی قابل نصب و جابجایی هستند. به طور کلی از این سیستم‌ها در مواقعی استفاده می‌کنند که تمایل داشته باشند فضای مورد نظرشان را روشن‌تر سازند. به ویژه در مواقعی که کاربرد مصالحی مانند آجر و یا دیوارکشی اجازه ورود نور به ساختمان را نمی‌دهد. در طراحی و ساخت این سیستم‌ها از پروفیل‌های آلومینیومی استفاده می‌شود تا بیشترین میزان سختی و مقاومت را داشته و بتوانند در برابر آسیب‌هایی از قبیل خوردگی از خود حفاظت کنند.

طرح روی این پروفیل‌ها نیز بر اساس نیاز مشتریان و درخواست آن‌ها به صورت‌های ساده، سند بلاست و یا نیمه سند بلاست به اجرا در می‌آید. شیشه‌های به کار رفته در پنل‌های آلومینیومی با استفاده از درزگیرهای سیلیکونی و شفاف پوشش داده می‌شوند تا از ورود رطوبت و نفوذ آب و آلودگی جلوگیری به عمل آورند. با کمک این درزگیرها از شکسته شدن شیشه‌ها نیز پیشگیری می‌شود.

نکات پیش از خرید پارتیشن تک جداره آلومینیومی

1) عایق صدا

بسیاری از افراد و صاحبان مشاغل تمایل دارند با کمک سیستم‌های تکجداره آلومینیومی جلوی ورود سر و صدا به محیط را بگیرند. در حالیکه امکان دارد این تفکیک کننده‌ها نتوانند این وظیفه را به خوبی انجام دهند. در واقع عبور صوت از یک لایه با ضخامت اندک امکان‌پذیر است. پس اگر تمایل دارید با کمک این محصولات سر و صدای محیط را کاهش داده و یا اجازه ندهید صدا از بخشی به بخش دیگر منتقل شود بهتر است پارتیشن دوجداره را انتخاب کنید.

2) تطبیق پذیری

یکی دیگر از نکات خرید پارتیشن تک جداره آلومینیومی توجه به رنگ این محصولات است. از آنجایی که این نوع جدا کننده‌ها از جنس آلومینیوم و شیشه به وجود می‌آیند پس تنوع رنگی چندان بالایی ندارند. با این حال بهتر است رنگی را برای این محصولات در نظر بگیرید که بیشترین هماهنگی را با فضای مد نظرتان دارند.

3) ارتفاع

شما می‌توانید بر اساس نوع نیازها و مصارف خود ارتفاع‌های مختلفی را برای پارتیشن‌های تک جداره و آلومینیومی در نظر بگیرید. بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند که این محصولات را در ارتفاع‌های بلند و یا حتی تا زیر سقف به اجرا در بیاورند. در حالی که سایرین علاقه دارند از سیستم‌های تکجداره آلومینیومی با ارتفاع کوتاه و نیمه بلند استفاده کنند.

4) شیوه طراحی

پیش از انتخاب و خرید پارتیشن تک جداره آلومینیومی باید به شیوه طراحی آن نیز دقت داشته باشید. برخی از افراد تمایل دارند این محصولات را به گونه‌ای انتخاب و خریداری کنند که با طراحی دکوراسیون داخلی آ‌ن‌ها هماهنگ بوده و شیک و جالب توجه به نظر برسد. اگر شما هم از جمله این افراد هستید بهتر است پارتیشن‌های طرح‌دار را برای خرید در نظر بگیرید.

5) نور و روشنایی

برای حفظ نور و روشنایی محیط باید به شیشه به کار رفته در ساختار پارتیشن تک جداره آلومینیومی توجه داشته باشید. حواستان باشد که شیشه‌های مات ممکن است نتوانند به خوبی نور را به محیط مورد نظر شما انتقال دهند. با استفاده از این محصولات امکان دارد محیط تاریک‌تر به نظر برسد. پس اگر می‌خواهید نور بیشتری را به فضا انتقال دهید شیشه‌های مات و یا انواعی از آن‌ها که نور را از خود عبور نمی‌دهند، انتخاب نکنید.

منبع : Aluminum single wall partition تاریخ انتشار : 1403/03/06

امتیاز کاربران (1)
پیمایش به بالا