پارتیشن دوجداره شیشه ای

پارتیشن دوجداره شیشه ای

پارتیشن دوجداره شیشه ای به دیوارهای کاذب دو لایه‌ای گفته می‌شود که قسمت‌های مختلف محیط‌های داخلی اداری، تجاری و مسکونی را از هم جدا می‌کند. استفاده از انواع مختلف پارتیشن اداری دوجداره شامل پارتیشن دوجداره ام دی اف، پارتیشن دوجداره آلومینیوم یا پارتیشن دوجداره کلاف آلومینیوم، پارتیشن دو جداره چوبی و پارتیشن دو جداره شیشه‌ای تاثیر بسیار زیادی در تقسیم‌بندی محیط به ابعاد کوچکتر، ایجاد فضای کاربردی و منظم، افزایش راندمان کاری و صرفه‌جویی در مصرف انرژی دارد؛ همچنین به‌عنوان عایق صدا از ورود و خروج صدا جلوگیری می‌کند. با مطالعه این مطلب اطلاعات بیشتری درباره انواع و قیمت پارتیشن دو جداره به‌دست خواهید آورد.

پارتیشن دوجداره شیشه ای
پارتیشن دوجداره شیشه ای

انواع پارتیشن دوجداره شیشه ای

پارتیشن‌ها صفحاتی هستند که با متریال‌های متنوعی ساخته شده‌اند و محیط‌های مختلف را به بخش‌های کوچکتر تقسیم می‌‌کنند. یکی از مدرن‌ترین انواع پارتیشن که به دلیل برخورداری ازمزایایی مانند زیباسازی دکوراسیون داخلی، قابلیت کابل‌کشی، عایق صدا و حرارت بودن، خود ایستایی بدون نیاز به ساپورت، جلوگیری از هدر رفتن انرژی، استحکام و مقاومت در برابر رطوبت و ضربه، تنوع در طرح و رنگ، طول عمر و ماندگاری بالا، نمای ظاهری زیبا و غیره مورد استقبال واقع شده‌اند، پارتیشن‌های دوجداره نام دارند. انواع مختلف پارتیشن‌های دو جداره عبارتند از:

پارتیشن دو جداره ام دی اف

یکی از پرکاربردترین و باکیفیت‌ترین پارتیشن‌های دوجداره که با استفاده از پانل‌های ام دی اف 16 میلی‌متری با روکش ملامینه در اشکال متنوع ساخته می‌شود، پارتیشن دوجداره ام دی اف نام دارند. بعضی از مدل‌های این محصول شیشه‌خور هستند و استفاده از شیشه‎‎‌هایی با ضخامت 4 تا 6 میلی‌متر ظاهر این نوع پارتیشن را لوکس و جذاب می‌کند. در بسیاری از ادارات از پارتیشن‌های دو جداره ام دی اف استفاده می‌شود البته در حال حاضر سلیقه بازار بیشتر به سمت پارتیشن دوجداره شیشه ای است.

پارتیشن دو جداره آلومینیوم

به پارتیشن‌های دو جداره‌ای که سازه اصلی و کلاف نگهدارنده آنها با استفاده از پروفیل آلومینیومی ساخته شده باشد، پارتیشن دوجداره آلومینیوم گفته می‌شود. این دیوار کاذب پرکاربرد را با نام پارتیشن دوجداره کلاف آلومینیوم هم می‌شناسند. پارتیشن‌های دو جداره کلاف آلومینیومی به همراه متریال‌هایی مانند ام دی اف و شیشه دو جداره طرح‎دار سند بلاست به‌عنوان پارتیش دو جداره اداری بسیاری از شرکت‌ها و ادارات مورد استفاده قرار می‌گیرد. مقاومت در مقابل آب و رطوبت، دوام زیاد، سبک بودن، مقاومت بالا، تنوع، قیمت مناسب، داشتن قابلیت نورپردازی، زیبایی ظاهری و غیره از مهم‌ترین ویژگی‌های این نوع پارتیشن به شمار می‌روند.

پارتیشن دوجداره چوبی

نوع دیگری از پارتیشن‌های دو جداره که در تقسیم‌بندی مکان‌هایی با کمترین رطوبت کاربرد دارند، پارتیشن‌های چوبی هستند. این نوع پارتیشن هرگز نباید در محیط مرطوب نصب شود؛ زیرا در صورت تماس با رطوبت دچار پوسیدگی خواهد شد. بنابر این درصورتیکه دغدغه رطوبت و آسیب دیدن پارتیشن چوبی را دارید بهتر است از پارتیشن دوجداره شیشه ای استفاده کنید.

انواع پارتیشن چوبی با سبک‌های مختلف

پارتیشن‌های چوبی دوجداره در سبک‌های مختلف مدرن و سنتی، اجرا می‌شوند. در دکوراسیون داخلی نوین معمولا از پارتیشن‌های چوبی با طرح‌های مدرن استفاده می‌شود. پارتیشن‌های چوبی سنتی نیز بیشتر در سفره‌خانه‌ها، کافه‌‌ها و رستوران‌ها کاربرد دارند. در تولید این نوع پارتیشن از ورق‌های چوبی از جنس چوب‌های راش و روس استفاده می‌شود. البته پارتیشن‌های دو جداره ام دی اف نیز به نوعی در گروه پارتیشن‌های چوبی قرار می‌گیرند. در پارتیشن‌های چوبی ترکیبی فرم اصلی از جنس چوب طبیعی است و بقیه قسمت‌ها با شیشه‌های دو جداره سکوریت ساخته شده‌اند.

پارتیشن دوجداره شیشه ای

همانطور که از نام پارتیشن‌ شیشه‌ ای دوجداره مشخص است، این نوع پارتیشن با ظاهری شیک و منحصر‎‌به‌فرد در مدل‌های فریم‌دار و بدون فریم و در اشکال ثابت و متحرک ساخته می‌شود. شیشه‌های به‌کار رفته در این نوع پارتیشن دو جداره از جنس سکوریت رنگی، مات و طرح‌دار است. امکان نصب لوگو روی شیشه، داشتن قابلیت جابه‌جایی، امکان نصب کرکره و پرده روی پارتیشن، داشتن قابلیت آکوستیک، طراحی شیک و زیبا، نصب سریع و آسان، رنگبندی متنوع، حفظ حریم خصوصی با نصب شیشه‌های دو جداره مات و غیره از مهم‌ترین مزایای پارتیشن‌های شیشه‌ای دو جداره محسوب می‌شود.

قیمت پارتیشن دوجداره شیشه ای

به‌طور کلی قیمت پارتیشن‌های دو جداره به دلیل داشتن ویژگی‌هایی مانند قابلیت عایق صدا و حرارت نسبت به پارتیشن‌های تک جداره بالاتر است؛ اما علاوه بر این قیمت پارتیشن‌های دو جداره به عوامل متعددی بستگی دارد. مهم‌ترین عوامل شامل موارد زیر است:

1) نوع پارتیشن

نوع پارتیشن: نوع پارتیشن‌ها با قیمت آن‌ها رابطه مستقیمی دارد؛ به عنوان مثال قیمت پارتیشن‌‌های دو جداره چوبی همواره نسبت به انواع دیگر گران‌تر هستند. ارزان‌ترین قیمت نیز متعلق به پارتیشن‌های دو جداره آلومینیومی و ام دی اف است. در بیشتر محیط‌های اداری برای تقسیم‌بندی فضا و صرفه‌جویی در هزینه‌ها از پارتیشن‌های دو جداره آلومینیومی استفاده می‌شود.

2) متراژ پارتیشن

متراژ فضای نصب پارتیشن: عامل دیگری که قیمت پارتیشن‌های دوجداره را تحت تاثیر قرار می‌دهد، متراژ فضای نصب این دیوارهای جداکننده است. هر چه متراژ فضای نصب پارتیشن در ادارات یا منازل بیشتر باشد، به همان نسبت قیمت این محصولات نیز بیشتر خواهد شد؛ زیرا قیمت این محصولات بر اساس مترمربع محاسبه می‌شود.

3) طرح و مدل پارتیشن

طرح و مدل پارتیشن: هر چقدر که طراحی و مدل پارتیشن‌های دو جداره خاص و منحصربه‌فردتر باشد، قیمت آن‌ها نیز گران‌تر محاسبه می‌شود. طرح‌های ساده و کلاسیک نسبت به طرح‌های مدرن و امروزی قیمت پایین‌تری دارند. دستمزد نصاب و نحوه نصب پارتیشن: علاوه بر نوع، متراژ فضای نصب و طرح و مدل پارتیشن دوجداره، دستمزد نصاب و نحوه نصب آن نیز روی قیمتش تاثیرگذار است؛ به‌عنوان مثال اگر شرکتی بخواهد که روی بدنه پارتیشن آرم یا لوگوی شرکت یا سیستم‌های آکوستیک نصب کنند، باید هزینه بیشتری به نصابان بپردازند.

صرفه‌جویی در هزینه‌ها و نظم‌دهی به محیط با پارتیشن‌های دو جداره

در این مطلب به مزایای پارتیشن اداری مدرن پرداختیم و سپس به معرفی انواع مختلف آن شامل پارتیشن‌های ام دی اف، آلومینیوم، چوبی و شیشه‌ای به همراه ویژگی‌ها و کاربردهایشان پرداختیم. در انتها نیز عوامل تاثیرگذار در قیمت پارتیشن‌های دو جداره شامل نوع پارتیشن، متراژ فضای نصب پارتیشن، طرح و مدل پارتیشن، دستمزد نصاب و نحوه نصب پارتیشن را معرفی کردیم. در اکثر ادارات، شرکت‌ها، رستوران‌ها، منازل و غیره محیط داخلی را با استفاده از پارتیشن‌های دو جداره به قسمت‌های مختلف تقسیم می‌کنند. این نوع دیوارهای کاذب علاوه بر جداسازی محیط، به کاهش مصرف انرژی و جلوگیری از ورود و خروج صدا به محیط نیز جلوگیری می‌کنند؛ زیرا قابلیت عایق صوتی و حرارتی دارند.

سوالات متداول

اصلی‌ترین کاربرد پارتیشن‌ دوجداره شیشه ای چیست؟
تقسیم‌کردن محیط‌های داخلی به قسمت‌های کوچک‌تر اصلی‌ترین کاربرد پارتیشن‌های دو جداره است.
مهم‌ترین مزیت پارتیشن دوجداره شیشه ای چیست؟
برخورداری از قابلیت عایق صدا و حرارت مهم‌ترین مزیت این نوع پارتیشن محسوب می‌شود.
عوامل تاثیرگذار در قیمت پارتیشن دوجداره شیشه ای کدامند؟
نوع پارتیشن، متراژ فضای نصب، طرح و مدل پارتیشن، دستمزد نصاب و نحوه نصب.
قیمت کدام نوع از پارتیشن‌های دو جداره مقرون‌به‌صرفه‌تر است؟
قیمت پارتیشن‌های ام دی اف و آلومینیوم نسبت به انواع دیگر مقرون‌به‌صرفه‌تر است.

منبع : double wall partition تاریخ بروزرسانی : 1403/02/29

امتیازات (4)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا