میز اداری شرکتی

میز اداری شرکتی چه مزایا و معایبی دارد؟

میزهای اداری شرکتی یکی از مهم‌ترین و اصلی‌ترین وسایلی هستند که وجود آن‌ها در بخش‌های مختلف ادارات، شرکت‌ها، سازمان‌ها و ارگان‌های مختلف اهمیت بسیار زیادی دارد. بالا بودن کیفیت این میزها در افزایش بازدهی و بهره‌وری کاری کارکنان تاثیرگذار است. انواع مبلمان اداری شرکتی شامل میز مدیریت، میز معاونت، میز کارشناسی، میز کارمندی، میز پذیرش، میز کنفرانس، پارتیشن اداری و غیره در سبک‌های گوناگونی تولید می‌شوند. در این مطلب قصد داریم انواع و ویژگی‌های یک میز اداری شرکتی خوب را مورد بررسی قرار دهیم.

انواع میز اداری شرکتی در چه سبک‌هایی تولید می‌شوند؟

در یک اداره یا شرکت حرفه‌ای، تک‌تک جزییات مبلمان اداری شرکتی باید به گونه‌‌ای طراحی و انتخاب شوند که حداکثر کارایی را داشته و در عین حال زیبا باشند، به‌طوری که مشتریان و مراجعه‌کنندگان را نیز تحت تاثیر قرار دهند. میزهای اداری شرکتی در سبک‌های زیر تولید و وارد بازار می‌شوند:

خرید میز اداری شرکتی
خرید میز اداری شرکتی

میزهای اداری شرکتی در سبک مدرن

میزهایی که دارای سبک مدرن هستند، برای دفاتری طراحی و تولید شده‌اند که سبک دکوراسیون داخلی آن‌ها مدرن است. در دکوراسیون مدرن نور، فضا و رنگ محیط کار بر‌اساس ایده‌های جدید و خلاقانه انتخاب می‌شوند و وجود گیاهان طبیعی در دفتر کار از بخش‌های جدایی‌ناپذیر آن است. از ویژگی‌های میزهای اداری شرکتی مدرن می‌توان مواردی مانند سادگی، حجم و ابعاد کوچکتر و جمع‌وجور، ساخته شدن به فرم اشکال هندسی مانند مستطیل، قیمت مناسب، داشتن رنگ‌های روشن و خنثی، داشتن ابعاد استاندارد و طراحی شدن بر‌اساس اصول ارگونومیک را نام برد. این میزها برای محیط‌های کاری کوچک گزینه مناسبی هستند.

میزهای اداری شرکتی در سبک کلاسیک

در دفاتری که سبک دکوراسیون داخلی آن‌ها کلاسیک است، از میز اداری شرکتی همین سبک استفاده می‌شود. برای تولید این میزها برخلاف سبک مدرن از رنگ‌های تیره و گرم مانند رنگ گردویی و قهوه‌ای استفاده می‌شود. از ویژگی‌های دیگر میزهای اداری شرکتی کلاسیک می‌توان به تزیینات خاص، حجم و ابعاد بزرگ، ساخته شدن با چوب و فرآورده‌های چوبی، لوکس بودن، قیمت بالاتر نسبت به مدل‌های مدرن، طراحی ارگونومیک، داشتن اشکال منحنی و ابزار منبت‌کاری شده و غیره اشاره کرد.

یک میز اداری شرکتی خوب و استاندارد چه ویژگی‌هایی دارد؟‌

کارمندانی که در محیط‌های کاری دولتی یا خصوصی مشغول به کار هستند، ساعات زیادی را پشت میز می‌گذرانند؛ به همین دلیل باید میزهای اداری شرکتی خوب و استانداردی برای آن‌ها فراهم شود. نشستن پشت میزهای باکیفیت، علاوه بر حفظ سلامتی کارمندان راندمان و بازدهی کاری آن‌ها را نیز افزایش می‌دهد. در ادامه، با تعدادی از مهم‌ترین ویژگی‌های میزهای اداری شرکتی خوب و استاندارد آشنا خواهید شد:

مناسب بودن ابعاد میز

یکی از ویژگی‌های بسیار مهم میزهای اداری شرکتی خوب که در زمان خرید این محصولات نیز حتما باید مورد توجه قرار بگیرد، مناسب بودن ابعاد آن‌ها است. ابعاد میز باید با مساحت محیط کار متناسب باشد و با قرار دادن آن در محیط کار، فضای کافی برای رفت‌وآمد کارکنان و مراجعه‌کنندگان وجود داشته باشد؛ بنابراین، قبل از خرید این محصول مساحت و فضای شرکت یا اداره را اندازه بگیرید و ابعاد میز را نیز متناسب با آن انتخاب کنید.

مناسب بودن قیمت میز

بعضی از افراد تصور می‌کنند، هر محصولی که قیمت گران‌تری داشت، کیفیت بالاتری دارد؛ اما لزوما این‌طور نیست‌. بسیاری از مجموعه‌های تولیدکننده مبلمان اداری شرکتی، محصولات باکیفیت خود را با قیمت مناسب و مقرون‌به‌صرفه در اختیار مشتریان قرار می‌دهند. در واقع یکی از ویژگی‌های یک میز اداری شرکتی خوب، مناسب بودن قیمت آن است‌.

باکیفیت بودن جنس میز

یکی دیگر از ویژگی‌های میزهای اداری شرکتی خوب، این است که جنس باکیفیتی دارند. این میزها با استفاده از مرغوب‌ترین متریال‌ ساخته شده‌اند و از دوام و طول عمر بالایی برخوردار هستند. برای تولید مدل‌های مختلف این محصولات از مواد اولیه متنوعی مانند چوب، ام دی‌اف، آلومینیوم، شیشه و غیره استفاده می‌شود.

استاندارد بودن ارتفاع میز

اکثر میزهای اداری شرکتی خوب و باکیفیت، دارای قابلیت تنظیم ارتفاع هستند. این قابلیت باعث می‌شود تا کارمندان بتوانند، ارتفاع میز کار خود را متناسب با قد خود تنظیم کنند؛ البته میزهای فاقد این قابلیت نیز به‌ گونه‌ای طراحی و تولید می‌شوند که کارمندان با تنظیم ارتفاع صندلی، بتوانند در مناسب‌ترین حالت خود قرار بگیرند.

مناسب بودن وزن میز

یک میز اداری شرکتی خوب علاوه بر داشتن ویژگی‌هایی مانند ابعاد، قیمت و جنس مناسب و ارتفاع استاندارد، باید وزن مناسبی داشته باشد؛ زیرا جابه‌جایی میزهای سنگین کار بسیار دشواری است. در زمان خرید این محصول، سعی کنید به سراغ مدل‌هایی بروید که در ساخت آن‌ها از شیشه استفاده نشده است؛ چون شیشه وزن میز را به میزان زیادی افزایش می‌دهد.

داشتن کشو به تعداد کافی

داشتن کشو به تعداد کافی، یکی دیگر ویژگی‌های مهم یک میز اداری شرکتی خوب است. میزهای کشودار مانع از ایجاد بی‌نظمی در محیط‌های کاری می‌شوند؛ زیرا کارمندان می‌توانند پرونده‌ها، اسناد و وسایل اضافی را در داخل کشوهای میز خود قرار دهند. البته در صورتیکه از پارتیشن شیشه ای دوجداره استفاده نمایید کلیه سیم‌ها و کابل‌ها از داخل پارتیشن عبور نموده و باعث کاهش شلوغی در محیط کار می‌شود.

داشتن فضایی برای قرار دادن سیم‌ها و کابل‌ها

با‌توجه‌ به اینکه کارمندان در محل کار خود از ابزارهایی مانند کامپیوتر، لپتاپ، تلفن، پرینتر، فکس و غیره استفاده می‌کنند، میزهای اداری شرکتی باکیفیت را طوری طراحی کرده‌اند که فضای مخصوصی برای قرار دادن سیم‌ها و کابل‌های این ابزارها داشته باشند و با ایجاد نظم، زیبایی ظاهری میز نیز حفظ شود.

داشتن جایی برای قرار دادن کیبورد کامپیوتر

برای جلوگیری از شلوغ شدن سطح رویی میزهای اداری شرکتی معمولا در طراحی و ساخت آن‌ها جایی برای قرار دادن کیبورد کامپیوتر در نظر می‌گیرند.

استفاده از میز اداری شرکتی خوب و باکیفیت چه مزایایی دارد؟

 • از مهم‌ترین مزایای استفاده از میزهای اداری شرکتی خوب واستاندارد می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
 • بهبود شرایط بدنی و راحتی کارمندان؛
 • جلوگیری از آسیب‌های فیزیکی؛
 • وارد‌نشدن فشار به گردن و کمر؛
 • بهبود عملکرد و افزایش بهره‌وری؛
 • بیشتر‌شدن احساس رضایت کارمندان؛
 • طراحی ارگونومیک برای راحتی مطلوب؛
 • سازماندهی و کارایی پیشرفته؛
 • دوام و طول عمر بالا؛
 • ترویج فرهنگ کار مثبت؛
 • هم‌خوانی با دکوراسیون داخلی محیط‌های کاری؛
 • افزایش زیبایی و شکوه دفتر کار.

آشنایی با مزایای این محصول نشان می‌دهد که با خرید مناسب‌ترین و باکیفیت‌ترین میز‌ برای محیط کار، می‌توانید کسب‌وکار خود را ارتقا ببخشید و سلامتی کارمندان را تضمین کنید.

جمع‌بندی

در این مطلب سعی کردیم شما را با ویژگی‌ها و مزایای خرید یک میز اداری شرکتی خوب آشنا کنیم. اگر قصد خرید این محصول را دارید، ابتدا نیازهای خود را به خوبی مورد بررسی قرار دهید و با در نظر گرفتن ابعاد محیط کار و بودجه خود، باکیفیت‌ترین میز را از شرکت‌های معتبر تولیدکننده این محصولات خریداری کنید. جهت استعلام قیمت پارتیشن اداری و انوع میزهای مدیریتی و کارمندی با ما در ارتباط باشید.

تاریخ : 1402/12/06 منبع : executive desks

نظرات کاربران = (1)
پیمایش به بالا