پارتیشن صنعتی چیست؟

آشنایی 0 تا 100 با پارتیشن صنعتی

پارتیشن صنعتی محصولی کاربردی و قابل اتکا به منظور جدا کردن فضاهای مختلف از هم دیگر محسوب می‌شود. این نوع پارتیشن‌‌ را می‌توان در محیط‌های گوناگونی همچون انبارها و کارگاه‌های تولیدی استفاده نمود. آن‌ها به سادگی قابل دسترسی هستند و در مدل‌های متنوعی ارائه می‌شوند. اولین نکته مهمی که در این زمینه باید به آن اشاره کنیم، مزایای پارتیشن صنعتی است که شامل : تقسیم‌ بندی فضا در کوتاه‌ ترین زمان، گسترش میزان انتخاب‌های شما، عمل به عنوان عایق، بهبود حریم خصوصی و بهبود زیبایی محیط یاد کرد.

پارتیشن صنعتی
پارتیشن صنعتی

تقسیم‌بندی فضا در کوتاه‌ترین زمان

برخلاف پارتیشن اداری، پارتیشن‌ صنعتی در مدت کوتاهی نصب مي‌شوند و بلافاصله قابل استفاده خواهند بود. این موضوع را مقایسه کنید با سایر راهکارهای مربوط به تقسیم‌بندی فضاهایی همچون انبار یا سوله که هر یک از آن‌ها به روزها و یا هفته‌ها زمان نیاز دارند. هم

گسترش میزان انتخاب‌های شما

پارتیشن‌ صنعتی به شما اجازه می‌دهد تا پس از یک بازه مشخص، توانایی تغییر وضعیت فضا را داشته باشید. در واقع برای جابه‌جا کردن محل قرارگیری آن‌ها با مشکل خاصی روبرو نخواهید شد. به عنوان مثال، اگر پس از مدت مشخصی بخواهید فضای انبار خود را نسبت به هفته گذشته عوض کنید، پارتیشن‌ صنعتی این امکان را در اختیار شما قرار می‌دهند.

عمل به عنوان عایق

پارتیشن‌ صنعتی اصولاً به نحوی ساخته می‌شود که به خوبی در برابر صوت و گرما عایق باشد. این موضوع وقتی اهمیت می‌یابد که قصد داشته باشیم فضای کاری بهتری را برای نیروی انسانی خود فراهم آوریم. بنابراین، به جای پرداخت هزینه‌های سرسام‌اور، می‌توان از پارتیشن‌ها یاری گرفت.

بهبود حریم خصوصی

یکی از بهترین راهکارهای موجود جهت ایجاد فضای خصوصی در کارگاه های تولیدی و کارخانجات، به کارگیری پارتیشن صنعتی است. این ویژگی‌ و مزیت به خصوص حتی در رابطه با منازل مسکونی و اداری نیز کاربرد دارد و به همین دلیل باید آن را جدی گرفت. استفاده از این نوع پارتیشن‌، حریم خصوصی فضای تولیدی شما را حفظ می‌کند.

بهبود زیبایی محیط

نمی‌توان از مزایای پارتیشن‌ها سخن گفت، اما به موضوعی همچون بهبود کلی زیبایی محیط اشاره نکرد. این محصولات شگفت‌انگیز علی رغم قیمت مقرون‌به‌صرفه خود، می‌توانند با ایجاد نظم و ترتیب در فضاهای مختلف، به شما در افزایش جذابیت محیط کمک کنند. پارتیشن‌ با متریال شیشه و آلومینیوم یک راه‌حل عالی محسوب می‌شوند.

انواع پارتیشن‌ صنعتی

امروزه پارتیشن صنعتی توسط شرکت‌های تولیدکننده در چهار نوع متنوع ساخته می‌شود که هر یک از آن‌ها دارای کاربرد و مزیت خاص خود هستند. مهم آن است که در هنگام انتخاب چنین محصولاتی به نوع نیاز خود نیز توجه داشته باشید تا بتوانید از بین پارتیشن‌های مختلف، بهترین محصول را برگزینید.

پارتیشن‌ صنعتی ثابت

در صورتیکه قصد ندارید تغییرات داخلی زیادی از نظر جانمایی دپارتمان‌ها و اتاق ها ایجاد کنید پارتیشن صنعتی ثابت بهترین گزینه برای شما خواهد بود. پارتیشن‌های ثابت برای شرایطی مناسب هستند که قصد دارید یک فضای تولیدی را از ابتدا تا انتها به شکل مشخصی تقسیم‌بندی کنید. البته این بدین معنا نیست که در این حالت امکان جابجای پارتیشن وجود ندارد اما بطور کلی در ساخت این نوع پارتیشن‌ها آیتم جابجایی آسان در نظر گرفته نشده و ایجاد تغییرات نیازمند زمان و هزینه زیاد خواهد بود.

پارتیشن‌ صنعتی متحرک

پارتیشن‌ صنعتی متحرک گزینه دیگری هستند که می‌توانید به سراغ آن‌ها بروید. آن‌ها را می‌توان به راحتی جدا کرد و در یک فضای جدید قرار داد. این دسته از پارتیشن‌ها عموماً در اندازه‌های گوناگونی به تولید می‌رسند تا بتوان به کمک آن‌ها نیاز تمامی کاربران را در هر حوزه‌ای پاسخ داد.

پارتیشن صنعتی تاشو

پارتیشن‌ صنعتی تاشو بیشتر در مواردی به کار گرفته می‌شوند که فضای کافی در بخش صنعتی وجود نداشته باشد. به عنوان نمونه، اگر انبار یا سوله‌ای دارید که از نظر ابعاد محدودیت دارد، بهتر است به سراغ پارتیشن‌های تاشو بروید تا حتی بدون نیاز به جداسازی نیز بتوان آن‌ها را از محل تعیین شده کمی جابه‌جا کرد.

پارتیشن‌ صنعتی ریلی

آخرین گزینه‌ای که باید از آن‌ها یاد کرد، پارتیشن‌های ریلی هستند. این قطعات بر روی ریل‌ نصب می‌شوند و نیازی نیست که به صورت ثابت آن‌ها را در یک بخش به خصوص به کار بگیرید. تنها با جابه‌جا کردن بخش ریلی این امکان در اختیارتان قرار می‌گیرد تا هر نوع تقسیم‌بندی که دوست داشته باشید را اجرا کنید.  

پارتیشن صنعتی
پارتیشن صنعتی

خرید پارتیشن صنعتی + نکات پیش از خرید

همان‌طور که پیش از این گفته شد، کاربرانی که قصد خریداری پارتیشن صنعتی‌ دارند باید یک سری پارامترها یا فاکتورهای ویژه را مدنظر خود قرار دهند. تنها در این حالت می‌توان انتظار داشت که محصولات خریداری شده با عملکرد موردانتظار شما یکسان باشند.

توجه به نوع کاربری

به نوع و مدل کاربری خاصی که یک پارتیشن به خصوص به شما ارائه می‌دهد توجه داشته باشید. هر کاربر باید با توجه به فضا و نوع محیط صنعتی خود نسبت به تهیه این محصولات اقدام کند. اگر آشنایی کاملی با این موضوع ندارید، بهتر است از کارشناسان حرفه‌ای کمک بگیرید و با آن‌ها مشورت کنید. برای مثال در محیط های صنعتی با توجه به سروصدای زیاد استفاده از یک پارتیشن عایق صدا در محیط اداری می‌تواند برای حفظ تمرکز کارکنان بسیار سودمند باشد.

توجه به میزان بودجه

حتماً باید میزان بودجه‌ای که برای خرید انواع مختلف پارتیشن‌ صنعتی در اختیار دارید را مورد بررسی قرار دهید. خوشبختانه امروزه این پارتیشن‌ها با قیمت بسیار مناسبی به فروش می‌رسند و به همین دلیل لازم نیست نگرانی خاصی در این باره داشته باشید. با تعیین بودجه دقیق، شما به همه اهداف مدنظر خود خواهید رسید.

توجه به ابعاد و اندازه

قاعدتاً لازم است پیش از خریداری هر نوع پارتیشن، ابعاد مدنظر خود را تعیین کنید. تهیه پارتیشن‌های بسیار بزرگ و یا فوق‌العاده کوچک چیزی نیست که به دنبال آن باشید. برای اندازه گیری‌های دقیق از تجهیزات مدرن و پیشرفته کمک بگیرید تا مطمئن باشید که پارتیشن‌ها دقیقاً با نیاز شما همخوانی دارند.

سخن پایانی

پارتیشن‌ صنعتی با برخورداری از دوام بالا و ایستایی زیاد این قابلیت را دارد تا به شما کمک کنند در کوتاه‌ترین زمان ممکن، فضاهای مختلف را تقسیم‌بندی کنید. آن‌ها در مدل‌هایی همچون ثابت، متحرک،‌ تاشو و ریلی قابل خریداری هستند و از این نظر نسبت به رقبای خود برتری دارند.

به یاد داشته باشید که پارتیشن‌ صنعتی موردنیاز خود را تنها از مراکز معتبر و شناخته شده‌ تهیه کنید. در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه میتوانید با همکاران ما تماس بگیرید تا شما عزیزان را یاری کنند. علاوه بر این، لازم است نصب پارتیشن‌ها را به افرادی بسپارید که از سابقه مناسب و قابل توجهی در این رابطه برخوردار هستند.

تاریخ انتشار : 1403/02/27 منبع : Industrial partition

امتیازات (1)
پیمایش به بالا