پارتیشن کناف دیواری

۰ تا ۱۰۰ پارتیشن کناف دیواری + مزایا و معایب

پارتیشن کناف دیواری یکی از بهترین جدا کننده‌هایی است که می‌توانید برای محیط‌های مد نظرتان خریداری کنید. این محصول امکان استفاده در فضاهای داخلی منازل مسکونی و بخش‌هایی از ساختمان که از دیوارهای غیر باربر به وجود آمده را دارد و از ویژگی‌ها مزایا و معایب مخصوص خود برخوردار شده است. پیش از خرید این محصولات باید با ۰ تا ۱۰۰ پارتیشن کناف دیواری آشنا شده و مهم‌ترین ویژگی‌ها، مزایا و معایب این محصولات را مورد بررسی قرار دهید. در این مقاله به این مدل جدا کننده و مقایسه آن با پارتیشن شیشه ای خواهیم پرداخت.

پارتیشن کناف
پارتیشن کناف

پارتیشن کناف دیواری چیست؟

پارتیشن کنف دیواری در واقع همان دیوار جدا کننده و یا حائلی است که به منظور تفکیک فضاهای داخلی ساختمان و ایجاد بخش‌ها و قسمت‌های جدید و کوچکتر مورد استفاده قرار می‌گیرد. اجرای این جدا کننده‌ها به مدیریت هرچه بهتر منابع مالی کمک رسانده و مدت زمان اجرای کار را کاهش می‌دهد. با استفاده از این نوع تفکیک کننده‌ها وزن ساختمان افزایش نمی‌یابد. پارتیشن‌های کناف از شبکه‌بندی و اسکلت بندی پروفیل‌های گالوانیزه سبک به وجود می‌آیند و در نهایت و با استفاده از گچ برگ کناف پوشانده می‌شوند تا ظاهر آن‌ها درست مشابه با یک دیوار گچی به نظر برسد.

مهمترین تفاوت پارتیشن­های کناف با دیوارهای گچی برخورداری از ضخامت کمتر، داشتن وزن کمتر و از سوی دیگر سرعت اجرای بسیار بالا و مناسب است. این عوامل سبب شده تا در حال حاضر از این نوع تفکیک کننده در ساختمان‌های مختلف مسکونی، اداری، تجاری و…. استفاده‌های فراوانی به عمل آید.

انواع پارتیشن کناف

پارتیشن‌های کناف را می‌توان در انواعی از مدل‌ها دسته‌بندی کرد و در گروه‌های مختلفی جای داد. یکی از مدل‌های محبوب و پرطرفدار این جدا کننده‌ها پارتیشن ضد رطوبت کناف است که می‌توانید از آن در محیط‌های مرطوب مانند استخرها، محیط‌های درمانی که به صورت مداوم شستشو و نظافت می‌شوند و…. استفاده کنید. نوع دیگر این مصالح ساختمانی پارتیشن‌های دکوراتیو کناف هستند که از امکان استفاده در منازل، محیط‌های اداری و تجاری با ویژگی‌های خاص برخوردار شده‌اند و می‌توانند نقش بسیار موثری در زیباسازی فضای مورد نظر شما داشته باشند.

پارتیشن اداری با متریال کناف

برخی از مدل‌های این محصولات به طور ویژه برای کاربرد در محیط‌های اداری تولید شده‌اند و به همین دلیل در گروه پارتیشن اداری دسته بندی می‌شوند. این محصولات بسیار کاربردی بوده و پاسخگوی مناسبی برای نیازهای شما هستند. حتی می‌توانید از پارتیشن‌های کناف مدل ترکیبی برای محیط مد نظر خود استفاده کرده و یک چیدمان امروزی و مدرن به وجود آورید. پارتیشن مدل ترکیبی کناف از جذابیت بسیار بالایی برخوردار شده و می‌توانند آن را به روش‌های خاصی به اجرا در بیاورند تا علاوه بر کمک به تفکیک فضاهای مختلف داخلی، سبک طراحی و معماری جدیدی نیز به وجود آورند.

پارتیشن شیشه ای و کناف
پارتیشن شیشه ای و کناف

مزایای پارتیشن کناف دیواری

متریال‌های ساختمانی از ویژگی‌های مختلفی برخوردار شده‌اند و مزایا و معایبی هم دارند. پارتیشن کناف دیواری نیز از این قاعده مستثنی نبوده و با مزایا و معایبی همراهی می‌کند. مهمترین مزیت این متریال‌ها که به استفاده فراوان از آن‌ها نیز کمک رسانده در دسترس بودن است. شما می‌توانید به راحت‌ترین شکل ممکن و به سهولت آن‌ها را تهیه کنید. این مصالح ساختمانی از قیمت مناسب و مقرون به صرفه‌ای هم برخوردار شده‌اند. پس با استفاده از آن‌ها در مصرف هزینه‌های خود نیز صرفه‌جویی فراوانی به عمل خواهید آورد.

یکی دیگر از مهم ترین مزایای پارتیشن­ های کناف دیواری داشتن وزن سبک بوده و ویژگی دیگر سرعت اجرای بالا است. لذا در کوتاه‌ترین زمان ممکن نصب شده و مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرند. این متریال از قابلیت انعطاف پذیری بالایی هم برخوردار شده و می‌توانند آن را در انواع مختلفی از مدل‌ها و طرح‌ها به اجرا در بیاورند. به ویژه از امکان اجرای طرح‌های دکوراتیو برخوردار شده و پاسخگوی بسیار مناسبی برای افراد و صاحبان مشاغلی است که می‌خواهند در محیط خود از یک جدا کننده کاربردی و در عین حال زیبا و جذاب استفاده کنند.

پارتیشن شیشه ای و کناف
پارتیشن شیشه ای و کناف

پارتیشن کناف دیواری چه خصوصیاتی دارد؟

فرایند نصب و اجرای این متریال‌ها هیچگونه آلودگی و یا کثیف کاری برای شما ایجاد نکرده و از سوی دیگر از امکان رنگ پذیری بالایی برخوردار شده است. پس می‌توانید در محیط مد نظر خود از هر مدل و یا طرح و رنگ استفاده کرده و به فضاهای خود جذابیت بیشتری ارائه دهید. دیگر مزیت اصلی پارتیشن کناف امکان ترکیب شدن آن با متریال‌ها و مصالح دیگر است. شما می‌توانید از این محصول به عنوان یک عایق صوتی مناسب هم استفاده کرده و از ورود سر و صدا به بخش‌های مختلف ساختمان خود جلوگیری به عمل آورید.

جابجایی آسان و ضد حریق بودن

تولید کنندگان می‌توانند پارتیشن کناف را با قابلیت ضد حریق بودن نیز طراحی کرده و در اختیار صاحبان مشاغل خاص و افراد مختلف قرار دهند. از آنجایی که ضخامت تفکیک کننده‌های کناف از ضخامت دیگر متریال‌ها مانند دیوارهای آجری و یا بتنی بسیار کمتر است، پس امکان ایجاد تغییر و تحول در آن در شرایط لازم وجود دارد. لذا می‌توانید به راحت‌ترین شکل ممکن به اجرای لوله کشی‌ها و تاسیسات برق ساختمان خود دست بزنید. پارتیشن­های کناف واکنش بسیار مناسبی به زلزله دارند. چراکه از مقاومت بالایی برخوردار شده و استحکام و آستانه تحمل آن­ها هم بالا است.

معایب پارتیشن کناف دیواری

افرادی که تمایل دارند از پارتیشن‌های کناف برای جداسازی فضاهای مختلف خود استفاده کنند، باید علاوه بر آشنایی با مزایای این محصولات معایب آن‌ها را نیز بدانند تا انتخاب مناسب‌تری داشته باشند. همان‌طور که می‌دانید این متریال‌های ساختمانی از ایستایی خوبی برخوردار شده‌اند. به این دلیل که قید‌بندی آن‌ها با استفاده از پروفیل‌های خاص صورت پذیرفته و امکان ثابت شدن به دیوار، سقف و یا کف را دارند. با این حال عمده‌ترین عیب پارتیشن دیواری کناف، مقاومت کم آن در برابر ضربات موضعی است. به همین دلیل توصیه می‌شود که از این محصولات در مکان‌های پر رفت و آمد و یا محل‌هایی که در آن‌ها اسباب و اثاثیه جابجا می‌شوند استفاده نکنید.

استحکام متوسط و آسیب پذیری بودن در برابر ضربه

چراکه ممکن است ضرباتی به آن‌ها وارد شود. پارتیشن کناف دیواری نباید در اماکنی مانند باشگاه‌های ورزشی رزمی نیز مورد استفاده قرار بگیرد. چراکه امکان برخورد ضربه‌های ناگهانی به کناف در چنین محیط‌هایی وجود دارد. عیب دیگر این متریال‌ها امکان عایق نبودن کامل و کافی آن‌ها در برابر سر و صداهای محیط است. هرچند می‌توانید درصد عایق بودن این مصالح در برابر صوت را افزایش دهید. اما برای اجرای این فرایند صرف هزینه‌های بالا لازم است. در چنین شرایطی می‌توانید از متریال‌هایی مانند پشم سنگ با دانسیته بالا کمک بگیرید که آن هم معایبی دارد. برای نمونه اگر با رطوبت و آب برخورد داشته باشد، بوی بسیار نامطبوعی را در محیط پخش خواهد کرد.

منبع : www.knauf.co.uk تاریخ انتشار : 1403/03/22

لطفا به این محتوا امتیاز دهید
پیمایش به بالا