پارتیشن هوشمند

پارتیشن هوشمند

پارتیشن هوشمند، محیط‌های اداری، آموزشی، تجاری و حتی فضای منزل را خصوصی‌سازی می‌کند؛ اما نه به آن شکلی که با پارتیشن‌های ثابت و غیرمنعطف قدیمی انجام می‌شد. انواع پارتیشن شیشه ای هوشمند که اسمارت گلس نیز نامیده می‌شوند، فضای انعطاف‌پذیر و شیک‌تری ایجاد خواهند کرد. با استفاده از این سازه می‌توان نور طبیعی را به تمام بخش‌ها رساند و در مواقع لزوم فضاها را غیرقابل دید کرد. در ادامه مطلب با جداکننده‌های شیشه‌ای هوشمند و مزایای آن‌ها بیشتر آشنا خواهید شد.

پارتیشن شیشه ای هوشمند چیست؟

در تولید نوع جدیدی از پارتیشن‌های شیشه‌ای که زیر مجموعه پارتیشن اداری محسوب می‌شوند، از تکنولوژی‌های پیشرفته‌، برای عایق‌بندی صدا و جلوگیری از ورود نور به فضای داخلی استفاده می‌شود. این وسیله با نام پارتیشن هوشمند یا اسمارت گلس، سازه‌ای متشکل از دیوارهای متحرک و از جنس شیشه است. پارتیشن‌های شیشه‌ای هوشمند نه‌تنها محیط‌های مختلف را جداسازی می‌کنند، بلکه بر اثر عواملی مختلف از جمله نور، گرما و الکتریسته تغییر ماهیت می‌دهند.

مزایای پارتیشن اداری هوشمند

پارتیشن‌های هوشمند فضای جداسازی شده را تاریک نمی‌کنند و نور محیط به یک میزان وارد تمام فضاهای جداشده می‌شود؛ به‌علاوه اگر بخواهید فضا را از دید پنهان کنید، نیازی به کرکره‌های قدیمی نیست؛ چرا که با یک کلیک، قابلیت تغییر شیشه آن‌ها فعال شده و با جلوگیری از ورود برخی از طول موج‌های نور، فضای جداسازی شده را غیرقابل رؤیت می‌کنند.

به‌طورکلی با استفاده از پارتیشن شیشه ای هوشمند، به‌ویژه در محیط‌های اداری، می‌توان از مزایای زیر بهره برد:

  • یک فضای خصوصی و زیبا ایجاد می‌کند.
  • دسترسی به نور طبیعی را برای تمام بخش‌ها فراهم می‌کند که این قضیه به افزایش بهره‌وری، رفاه و رضایت کلی کارکنان منجر می‌شود.
  • فضاهای ایجاد شده با پارتیشن‌های هوشمند انعطاف‌پذیر و قابل تطبیق هستند.
  • دسترسی به نور طبیعی نیاز به مصرف برق را کاهش داده و در مصرف انرژی صرفه‌جویی خواهد شد.
  • با استفاده از پارتیشن هوشمند دیگر نیازی به نصب کرکره و دردسرهای مراقبت و نظافت آن نخواهد بود؛ لذا نگهداری و مراقبت از آن آسان و کم‌هزینه است.
پارتیشن هوشمند شیشه ای
پارتیشن هوشمند شیشه ای

انواع پارتیشن شیشه هوشمند

اگر قصد خرید پارتیشن اداری هوشمند یا همان اسمارت گلس را دارید، بهتر است بدانید این سازه را در بازار براساس جنس قاب به 3 نوع فریم چوبی، فریم آلومینیومی و بدون فریم می‌شناسند؛ همچنین براساس نوع شیشه به تک‌جداره و دوجداره تقسیم‌بندی می‌شود. انتخاب هرکدام از این موارد با توجه به محیط مورد نظر و سلیقه فردی صورت می‌گیرد؛ اما بهتر است بررسی کنید کدام فریم با فضای مدنظر شما تناسب دارد.

  1. روش اول : استفاده از طلق روی شیشه و اعمال جریان الکتریکی به طلق که در صورت قطع جریان شیشه پارتیشن مات می‌شود.
  2. روش دوم : استفاده از طلق در میان دو لایه شیشه به ضخامت 5 میلیمتر و اعمال جریان الکتریکی (در این حالت استحکام و طول عمر شیشه هوشمند بیشتر از روش اول است و هزینه نسبتاً بیشتری دارد)

پارتیشن‌های هوشمند فریم چوبی

پارتیشن‌های فریم چوبی محیط گرم و صمیمی ایجاد می‌کنند. اگرچه این مدل از اسمارت گلس‌ها با سبک‌های مختلف دکوراسیون داخلی تناسب دارند، اما بهتر است آن را در محیطی که چیدمانی کلاسیک دارد و سایر المان‌های آن نیز چوبی هستند، استفاده کنید.

پارتیشن‌های هوشمند فریم آلومینیومی

پارتیشن هوشمند فریم آلومینیومی نسبت به مدل‌های فریم چوبی، بادوام‌تر هستند و مقاومت بیشتری در برابر ضربه و حتی آتش دارند. با انتخاب این مدل نیازی نیست تغییرات زیادی در دکوراسیون دفتر کار خود ایجاد کنید.

پارتیشن هوشمند منحنی
پارتیشن هوشمند منحنی

پارتیشن هوشمند بدون فریم

برای ایجاد فضای مدرن در محیط کار، مدل‌های پارتیشن فریم لس اداری یا بدون فریم، انتخاب بهتری است. این نوع از پارتیشن اداری هوشمند، در کنار مدرن بودن، ظرافت بیشتری دارد و البته باید بگوییم که نسبت به دو مدل قبلی، کم‌دوام‌تر است؛ لذا اگر محیط کاری شلوغ و پررفت‌وآمدی دارید، از انواع فریم چوبی یا فریم آلومینیومی به‌جای این مدل استفاده کنید.

قیمت پارتیشن شیشه ای هوشمند

قیمت پارتیشن شیشه ای اداری هوشمند به همراه هزینه اجرا برحسب متراژ و نوع شیشه محاسبه می‌شود. درکل، این محصول به‌دلیل برخورداری از تکنولوژی‌های پیشرفته نسبت به پارتیشن‌های شیشه‌ای معمولی گران‌تر است. باید توجه داشته باشید که پارتیشن‌های شیشه‌ای هوشمند برحسب تک‌جداره یا دوجداره بودن شیشه با قیمت متفاوتی به فروش می‌رسند.

پارتیشن تک جداره بهتر است یا دوجداره؟

انتخاب شیشه‌های تک‌جداره و دوجداره به دلخواه مشتری و برحسب نیاز و سلیقه است؛ اما باید توجه داشته باشید که هرکدام نسبت به یکدیگر مزایا و ارجحیت‌هایی دارند. برای مثال اگرچه قیمت پارتیشن تک جداره شیشه ای نسبت به مدل‌های دوجداره پایین‌تر است و برهمین اساس فروش بیشتری دارد، اما در مقابل پارتیشن‌ دوجداره شیشه ای از لحاظ استحکام و پایداری، عملکرد بهتری ارائه می‌دهند.

درکل، هردو مورد پارتیشن شیشه‌ای تک‌جداره و دوجداره هوشمند در اندازه‌های مختلف کوتاه، نیمه‌بلند و بلند تولید می‌شوند و قیمت آن‌ها برحسب متراژ و جنس فریم محاسبه می‌شود.

پارتیشن‌های هوشمند اداری؛ جداسازی بهینه و زیبای فضا

با کمک جدیدترین مدل‌های پارتیشن یعنی پارتیشن هوشمند، می‌توانید علاوه بر ایجاد فضای خصوصی، نور طبیعی را به تمام قسمت‌های جداشده برسانید و بدون نیاز به کرکره و زحمات نگهداری آن، تنها با یک کلیک، فضای داخلی را از دید پنهان کنید. این سازه برحسب نوع فریم و تک‌جداره یا دوجداره بودن در انواع مختلف و با قیمت‌های متفاوتی عرضه می‌شود.

منبع : sciencedirect تاریخ انتشار : 1403/03/01

امتیاز کاربران (3)
پیمایش به بالا