پارتیشن شیشه ای حمام

پارتیشن شیشه ای سرویس بهداشتی و حمام

پارتیشن شیشه ای سرویس بهداشتی راهکاری است مدرن در طراحی داخلی که برای جدا کردن فضای حمام و سرویس بهداشتی از آن استفاده می‌کنند. این شیشه‌ها بسته به سلیقه افراد مات یا شفاف هستند و به‌گونه‌ای طراحی می‌شوند که کاملاً در برابر آب و پوسیدگی نیز مقاوم باشند. این پارتیشن‌های شیشه ای علاوه‌ بر این‌ که می‌توانند فضای داخلی و خارجی حمام و دستشویی را از یکدیگر تفکیک کنند، به محیط زیبایی قابل‌توجهی هم می‌بخشند. در صورت انتخاب پارتیشن شیشه ای به منظور حفظ حریم شخصی و همچنین استفاده همزمان از حمام و سرویس بهداشتی می‌توان از شیشه مات و یا طرح دار استفاده کرد.

انواع پارتیشن شیشه ای سرویس بهداشتی

پارتیشن‌ شیشه‌ای سرویس بهداشتی قابل تولید به صورت فریم دار و بدون فریم (Frameless) می‌باشد. البته پارتیشن شیشه ای حمام از نظر ضخامت و نوع شیشه مورد استفاده و همچنین مات یا شفاف بودن نیز قابل تقسیم بندی به موارد مختلف می‌باشد.

پارتیشن فریم‌دار

این نوع پارتیشن‌ها همان‌طورکه از نامشان پیداست، مانند پارتیشن اداری معمولی همراه با قاب مخصوصی از جنس آلومینیوم یا استیل نصب می‌شوند. پارتیشن‌های فریم‌دار را از شیشه‌های مقاوم و ضخیم می‌سازند تا دچار شکستگی نشوند. همانطور که اشاره شد این مدل پارتیشن بیشتر در محیط اداری و شرکت‌ها کاربرد دارند ضمن اینکه با توجه به وجود فریم آلومینیومی از نظر قیمتی نسبت به پارتیشن فریم لس، پر هزینه تر هستند.

پارتیشن فریم لس

سیستم فریم لس نوع دیگری از پارتیشن‌های شیشه‌ای است که غالباً از شیشه‌های شفاف فلوت، کیلیر و سوپر کیلیر اجرا می‌شوند. تفاوت آن‌ها با نوع قبلی این است که قاب و فریم مخصوص ندارند و تنها با چند فلز کوچک به یکدیگر و چسب پلی کربنات به یکدیگر متصل می‌شوند. این مدل پارتیشن به نسبت سایر پارتیشن‌ها، مدرن تر و مینیمال تر هستند و در حال حاضر جزو پر فروش ترین مدل‌های پارتیشن در بازار به شمار می‌آیند.

پارتیشن شیشه ثابت

پارتیشن‌های شیشه ثابت از یک شیشه شفاف بسیار ساده تهیه شده و مقاومت کمتری نسبت‌به دو مدل قبلی دارند. هر فردی می‌تواند بسته به بودجه و سلیقه‌ خود، یکی از این سه مدل را در فضای سرویش بهداشتی خانه اجرا کند.

پارتیشن شیشه ای سرویس بهداشتی
پارتیشن شیشه ای حمام و سرویس بهداشتی

مزایای استفاده از پارتیشن شیشه ای حمام

مزایای استفاده از پارتیشن شیشه‌ ای حمام و دستشویی را در ادامه ذکر کرده‌ایم:

  • ازآن‌جایی‌که حمام و دستشویی اغلب خانه‌ها را (به‌خصوص منازل آپارتمانی) در یک مکان مشترک طراحی می‌کنند، می‌توان فضای آن‌ها از طریق این دیوارک‌ها از یکدیگر تفکیک کرد.
  • هزینه نصب و اجرای این پارتیشن‌ها بسیار اقتصادی است.
  • پارتیشن‌ها علاوه‌بر جداسازی فضای سرویس بهداشتی، زیبایی خاصی هم در محیط آن ایجاد می‌کنند.
  • این پارتیشن‌ها می‌توانند از پاشش آب به دیوارهای اطراف (در زمان حمام کردن) جلوگیری کنند.
  • در صورت لک شدن به‌سادگی و در کوتاه‌ترین زمان ممکن پاک می‌شوند.
  • پارتیشن شیشه ای سرویس بهداشتی می‌توانند به انعکاس نور و روشن‌تر شدن فضای حمام و دستشویی کمک کنند.
  • به دو صورت ثابت و متحرک تولید می‌شوند و هر فردی می‌تواند با توجه به شرایط خود، از یک طرح خاص استفاده کند.
  • این شیشه‌ها کاملا بهداشتی هستند و هیچگاه روی آن‌ها آلودگی‌هایی مانند قارچ و باکتری رشد نمی‌کند.
  • در کوتاه‌ترین زمان ممکن نصب می‌شوند.
  • نصب بسیار ساده‌ای دارند.

اگر حمام و دستشویی منزل شما نیز فضایی اشتراکی دارد، حتماً از این پارتیشن‌ها استفاده کنید.

ضرورت پارتیشن شیشه ای حمام و سرویس بهداشتی

خیر استفاده از پارتیشن شیشه ای سرویس بهداشتی یک کار الزامی نیست، اما اجرای آن در منازل مزایای زیادی دارد. بیشتر افرادی که این نوع دیوارک را در سرویس بهداشتی خانه خود نصب کرده‌اند، کاملاً راضی هستند و حتی انجام آن را به باقی افراد نیز توصیه می‌کنند. مسلماً شما نیز از نصب این پارتیشن‌ها پشیمان نخواهید شد. اگر در این باره نظر یا پیشنهادی دارید، می‌توانید آن را در قسمت نظرات همین بخش با ما به اشتراک بگذارید. همچنین جهت دریافت لیست قیمت پارتیشن شیشه ای از طریق شماره تماس های موجود در سایت با ما در ارتباط باشید.

تاریخ انتشار : 1402/10/09 منبع : bathroom glass partition

امتیازات (3)
پیمایش به بالا